Haczyk to absolutnie podstawowa część zestawu wędkarskiego. Zwykle jest przywiązany do żyłki lub plecionki. Na haczyk zakłada się przynęty. Jest niezbędny do zacięcia, holowania ryby. Nie ma  jednego rodzaju haczyków. Klasyfikuje się je ze względu na zastosowanie, gatunki ryb jakie łowimy czy rodzaj akwenu. Różnią się generalnie pod względem wyglądu, rozmiaru, materiału z jakiego są wykonane.

Główne elementy budowy haczyka to: oczko lub łopatka, trzonek, łuk kolankowy, grot (ostrze), gardziel, rozwarcie oraz zadzior (posiada go większość haczyków). Rozmiary zaczynają się od 8/0 (największy haczyk) i po kolei 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24 do 26 (rozmiar najmniejszy). Duża część wędkarzy wyznaje zasadę, że kolor przynęty powinien być dopasowany ściśle do koloru haczyka. Dla przykładu: na haczyk czerwony zakładamy ochotkę, na złoty kukurydzę. Są też kolory uniwersalne, jak czarny.

W ofercie SAMOL znajdziecie Państwo szeroką gamę haczyków dla każdego. Od zaczynających przygodę z łowieniem, po produkty dla wymagających, doświadczonych wędkarzy. Mamy haczyki uniwersalne, karpiowe, haczyki z przyponem. Dystrybuujemy produkty tak znamienitych firm, jak: Drennan, Fox, Gamakatsu, Jaxon, Matrix i inne. Ciekawą propozycją są haczyki z przyponami Jaxon Method Feeder Hy-Mfe czy Fox Matrix Carp Rigger – gotowe przypony przydatne w łowieniu na feeder czy method feeder. W razie potrzeby nasi specjaliści doradzą wybór odpowiedniego haczyka, zgodnie z Państwa potrzebami i wymaganiami.

HACZYKI

HACZYKI DRENNAN FINE MATCH HACZYKI DRENNAN FINE MATCH
Producent: DRENNAN
Cena:

13,00 zł

zobacz więcej
HACZYKI DRENNAN WIDE GAPE HACZYKI DRENNAN WIDE GAPE
Producent: DRENNAN
Cena:

13,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl