Zanęty, dodatki i gliny utrzymują ryby w żerowisku na długi czas. Stymulują do aktywnego żerowania. Pomagają w skutecznym łowieniu. Ich skład zależy od ryb, jakie łowimy.

Zanęty, dodatki, gliny są niezwykle pomocne w skutecznym łowieniu. Zanęta służy bezpośrednio do zwiększenia apetytu żerujących ryb, na które polujemy. Jest wiele rodzajów zanęt. Od najprostszych, robionych domowym sposobem po profesjonalne, składające się nieraz z kilkunastu składników. Łączy je jedna cecha: mają być skuteczne i pomagać w łowieniu ryby.

Podstawowy składnik zanęty to baza. Smak i zapach bazy nie mogą być zbyt intensywne. Tanią bazą jest na przykład bułka tarta. Później dodajemy kolejne składniki: wypełniające, pracujące, smakowe, zapachowe. Jeżeli nie mamy czasu ani ochoty na przygotowanie zanęty, spokojnie znajdziemy gotowe zestawy. Skład zależy od gatunków ryb, jakie łowimy. Składniki gotowej zanęty, to między innymi: słodkie pieczywo, mączki rybne, aminokwasy, białka mięsne, nasiona roślin oleistych, dodatkowo syropy z melasy czy karmelu.

Glina spełnia kilka zadań, między innymi: dociąża zanętę, zwiększa jej spoistość. Gliny są podstawowym nośnikiem robactwa zanętowego, zwłaszcza jokersa i ochotki. Zdarzają się łowiska, na których ryby źle reagują na niektóre rodzaje zanęty. Zaserwowanie im ochotki czy jokersa w glinie lub ziemi jest wtedy najlepszym rozwiązaniem.

Możemy spotkać różne rodzaje gliny i ziemi. Najczęściej spotykane, to: gliny rozpraszające, wiążące, lekkie czarne ziemie. Czym kierować się przy wyborze gliny? Najważniejsze punkty to: właściwości hydrologiczne danego łowiska, rodzaje występujących gatunków ryb, specyficzne dla konkretnego łowiska zachowania ryb, ich nawyki.

W naszej ofercie polecamy gotowe zestawy zanętowe firm Sensas, Jaxon, Lorpio. Wszystkie z nich utrzymują ryby w łowisku przez długi czas, stymulując je do intensywnego żerowania.

ZANĘTY, DODATKI, GLINY

 SENSAS 3000 ABLETTES 1kg SENSAS 3000 ABLETTES 1kg
Producent: SENSAS
Cena:

21,90 zł

szt.
zobacz więcej
 SENSAS 3000 TANCHES 1kg SENSAS 3000 TANCHES 1kg
Producent: SENSAS
Cena:

21,90 zł

szt.
zobacz więcej
GENLOG NUMER 1 FEEDER 1KG GENLOG NUMER 1 FEEDER 1KG
Producent: GENLOG
Cena:

21,00 zł

szt.
zobacz więcej
GENLOG NUMER 1 KARP 1KG GENLOG NUMER 1 KARP 1KG
Producent: GENLOG
Cena:

21,00 zł

szt.
zobacz więcej
GENLOG NUMER 1 LESZCZ CZARNY 1KG GENLOG NUMER 1 LESZCZ CZARNY 1KG
Producent: GENLOG
Cena:

21,00 zł

szt.
zobacz więcej
GENLOG NUMER 1 PŁOĆ 1KG GENLOG NUMER 1 PŁOĆ 1KG
Producent: GENLOG
Cena:

21,00 zł

szt.
zobacz więcej
GENLOG NUMER 1 PŁOĆ CZERWONA 1KG GENLOG NUMER 1 PŁOĆ CZERWONA 1KG
Producent: GENLOG
Cena:

21,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl