Chyba każdy/każda z nas w trakcie pobytu nad morzem zobaczył widoczne, dosłownie wszędzie, reklamy zachęcające do wypraw na dorsze, śledzie, flądry, belony na Bałtyku. Oczywiście można także łowić na każdym innym akwenie.

Wędkowanie morskie, kiedyś elitarne, teraz zdobywa coraz większą popularność. Jednodniowy rejs to koszt kilkuset złotych, włącznie z wypożyczeniem sprzętu, czasem oprawieniem ryby. Można łowić nie tylko z pokładu łodzi, ale także z plaży czy portowego pomostu. Chociaż prawdziwy klimat łowienia morskiego, przygoda i wyzwanie to zdecydowanie wędkowanie z łodzi.

Do wędkarstwa morskiego potrzebna jest mocna wędka, kołowrotek lub multiplikator, a także żyłka lub plecionka. Przynęty w wędkarstwie morskim to między innymi: pilkery (jedna z bardziej popularnych przynęt), gumy, woblery (imitacja ryby, na drapieżniki), przywieszki, blachy, błystki.

Wędkarstwo morskie można uprawiać w zasadzie cały rok. Poza porą sztormową, chociaż i to się zdarza. Łowienie ryb morskich wymaga odpowiedniego sprzętu i przynęt. Wędka musi być odpowiedniej długości. Wędka morska musi mieć mocną konstrukcję i moc (na przykład 30-50lbs). Używamy kołowrotki ręczne tradycyjne albo multiplikatory (w tym elektryczne), wyjątkowo pomocne w łowieniu cięższych ryb z pokładu łodzi.

Wyjątkowo surowym normom podlegać muszą żyłki i plecionki. Muszą być odporne na wielokrotne przeciążenia, słoną morską wodę i akweny zanieczyszczone chemicznie. Wędkarstwo morskie wymaga także użycia odpowiednich przynęt. Są one niezwykle trwałe i odporne na morską wodę.

WĘDKARSTWO MORSKIE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl