Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Silniki są niezbędnym element wyposażenia łodzi wędkarskiej, na której łowi się na większych akwenach, w dużych odległościach od brzegu. Wyróżniamy dwie podstawowe kategorie: zaburtowe silniki spalinowe i elektryczne. Do spalinowych potrzebne jest paliwo, elektryczne wymagają akumulatora.

Elektryczne silniki zaburtowe mają stosunkowe niewielką moc. Najsilniejsze dają moc około jednego konia mechanicznego. Ale spokojnie poradzą sobie z dużą łodzią czy pontonem.  Silnik waży około 10 kilogramów, akumulator potrafi ważyć nawet trzy razy więcej. Zaletą silnika elektrycznego jest na pewno jego cicha praca i prosta eksploatacja. Części, które najczęściej wymagają wymiany to szczotki, uszczelki i simeringi. Silnik elektryczny jest niezbędny na zbiornikach, na których panuje strefa ciszy, czyli zabronione jest używanie silników spalinowych.

Silniki spalinowe pracują z reguły trochę głośniej. Są chłodzone wodą lub powietrzem. Powinny spełniać światowe normy dopuszczalnego poziomu emisji spalin i hałasu EPA 2006, CARB 2008 oraz Dyrektywy Unii Europejskiej. Mogą mieć różną moc. Spotyka się maszyny o mocy od 2,3 do 225 KM.

Przy zakupie silnika elektrycznego i spalinowego trzeba zapytać o serwis i gwarancję. Ważna jest ilość spalanego paliwa i czas ładowania akumulatora w przypadku elektrycznego. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w specyfikacji technicznej.

W ofercie SAMOL posiadamy ergonomiczne silniki firm Endura, Mercury, Mikado, Traxxis.

SILNIKI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl