Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Łodzie i pontony pomagają w łowieniu, dotarciu na łowisko. Przy zakupie zwróćmy uwagę na wykonanie i bezpieczeństwo. Wybór zależy od zadań, jakie mają spełniać.

Łodzie wędkarskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, są niezwykle pomocne w łowieniu. Umożliwiają dotarcie do trudno położonych łowisk i złapanie trudno osiągalnej ryby. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łodzi i pontonów. Różnią się one: rozmiarami, wagą, materiałami z jakich są wykonane. Czym należy kierować się przy wyborze danego produktu z tej kategorii?

Musimy przede wszystkim zastanowić się jakie zadania mają spełniać. Pierwszy warunek to jakość wykonania i bezpieczeństwo. Najbardziej popularne pontony wędkarskie mają długość od 2,4 metra do 4,2 metra. Na rzekach i jeziorach dobrze sprawdzi się ponton krótszy. Do wędkarstwa morskiego zdecydowanie o długości powyżej 4 metrów. Można, ze względów bezpieczeństwa, przyjąć zasadę, że ponton o długości 3 m jest wystarczalny dla jednej osoby. Ponton czy łódź o wymiarze około 3,5 metra jest odpowiednia dla dwóch osób. Wszystkie długości powyżej tej normy, nadają się dla 3 lub więcej osób. Nie zapominajmy przy tym, że poza wędkarzami, zabieramy wędki, pudełka z akcesoriami, przynęty.

Ważna jest budowa pontonu, to ona decyduje o bezpieczeństwie. Generalnie, ponton składa się z dwóch burt, dzioba (przód) i kila (tył). Najczęściej wykonane są z PCV wzmocnionego siatką poliestrową. Pontony wędkarskie sprzedawane są w dwóch głównych kolorach: odcienie jasno-popielate oraz zielone lub w kolorach maskujących. Każdy ponton musi być wyposażony w tabliczkę znamionową, która zawiera wszystkie parametry bezpieczeństwa użytkowania oraz niezbędne certyfikaty.

W ofercie SAMOL rekomendujemy produkty firm Ron Thomson oraz Berkley

ŁODZIE, PONTONY

BELLY BOAT BERKLEY Tec Tube Ripple BELLY BOAT BERKLEY Tec Tube Ripple
Producent: BERKLEY
Cena:

1 429,00 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 589,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
BELLY BOAT RON THOMPSON Max-Float BELLY BOAT RON THOMPSON Max-Float
Producent: RON THOMPSON
Cena:

549,00 zł

Cena regularna: 579,00 zł

Najniższa cena: 579,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
BERKLEY TEC BELLY BOAT PULSE XCD 1377097 BERKLEY TEC BELLY BOAT PULSE XCD 1377097
Producent: BERKLEY
Cena:

789,00 zł

Cena regularna: 859,00 zł

Najniższa cena: 859,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl